Το εστιατόριο μας βρίσκεται στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης και προσφέρει Σπιτική Δημιουργική Κουζίνα με άρωμα Κρήτης. Ήταν το 1980 όταν η οικογένειά μας αποφάσισε να ασχοληθεί επαγγελματικά με το χώρο της εστίασης.
Το Εστιατόριο Μας
![μοβ](https://piato.com.gr/wp-content/uploads/2023/02/μοβ.jpg)
Το Εστιατόριο Μας
Το 2006 δημιουργείται το Πιάτο, όπου και παίρνει τη σκυτάλη η δεύτερη γενιά, η οποία εκπροσωπεί και συνεχίζει με σεβασμό την παρακαταθήκη των προκατόχων της. Τόσο η μακρόχρονη εμπειρία, όσο και η αφοσιωμένη δουλειά από το πλήρως καταρτισμένο προσωπικό, είναι ο συνδυασμός που χρειάζεται για να παρέχουμε την καλύτερη γαστρονομική εμπειρία στους πελάτες μας.
Το μενού επιμελείται ο chef Αλέξανδρος Κιουσάμπας
Οι προσπάθειές μας επιβεβαιώθηκαν όταν ζητήθηκε από τον κύριο
ΣΒΕΝ ΕΛΒΕΡΦΕΛΝΤ
(★★★ Michelin στο εστιατόριο Aqua στο Wolfsburg της Γερμανίας)
να αφιερώσει άρθρο του σε Γερμανικό περιοδικό αποκλειστικά για το εστιατόριό μας.
Η ΚΟΥΖΙΝΑ
Αυθεντικό Σπιτικό Φαγητό
![lines and icon](https://piato.com.gr/wp-content/uploads/2022/10/lines-and-icon.png)
Η κουζίνα μας, συνδυάζοντας το αυθεντικό σπιτικό με το δημιουργικό πνεύμα της εποχής, προσφέρει επιλογές με παράδοση γεύσεων, αρωμάτων και υλικών.
40ετής Εμπειρία
![lines and icon](https://piato.com.gr/wp-content/uploads/2022/10/lines-and-icon.png)
Η λίστα φαγητού στο ΠΙΑΤΟ, είναι αποτέλεσμα μιας σχεδόν 40ετους εμπειρίας – ένα πάντρεμα γενναίων, που εκπροσωπεί με ήθος και συνέπεια την Ελληνική γαστρονομία.
Επιλογές για όλους
![lines and icon](https://piato.com.gr/wp-content/uploads/2022/10/lines-and-icon.png)
Στο Menu μας θα βρείτε επιλογές Vegan, Gluten free και Vegeterian.
![μοβ2](https://piato.com.gr/wp-content/uploads/2023/02/μοβ2.jpg)
Είπαν για εμάς